The Team

1978 yılında Samsun’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimlerini Samsun’da tamamladı. 2001 yılında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. 2003-2011 yıllarında arasında Hava Kuvvetlerinde görev yaptı. 2015 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Periodontoloji Anabilim Dalı’nda doktora eğitimini tamamladı. 2011 yılından beri çalıştığı Gülhane Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Ana Bilim Dalından 2023 yılında emekliye ayrıldı.

Özellikle "periodontal hastalıkların tedavisi, implantoloji, gummy smile tedavileri, periodontal rejeneratif tedaviler, uçuş diş hekimliği, estetik ve genel diş hekimliği uygulamaları" konuları ile ilgilenmektedir. Avrupa Periodontoloji Federasyonu (EFP) ve Türk Periodontoloji Derneği üyesidir. Ulusal ve Uluslararası diş hekimliği dergilerinde yayınlanmış birçok makalesi bulunmakta ve halen akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Uzman Dt Mert Tezcan

1995 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimlerini Ankara’da tamamladı. 2018 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. 2022 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Bölümü’nde uzmanlık eğitimini tamamladı. İlgi alanları “eksik dişlerin tedavisinde kullanılan implant destekli protezler, yüksek miktarda hasar görmüş dişler için seramik dolgular ve kaplama tedavileri, estetik hedefli yapılan gülüş tasarımı ve lamine uygulaması, eklem rahatsızlıkları, takılıp çıkarılabilir hareketli protezler, dijital diş hekimliği” olan Uzm. Dr. Mert Tezcan 2022 yılından bu yana EOT Klinik Ankara bünyesinde “Protez Uzmanı” olarak mesleğini sürdürmektedir.

Prof. Dr. Betül MEMİŞ ÖZGÜL

1984 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimlerini yurtiçi ve yurtdışında tamamladı. 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun oldu. 2008-2013 yılları arasında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Pedodonti Bölümü’nde doktorasını tamamladı. 2013-2021 yılları arasında Başkent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Pedodonti Anabilim Dalı’nda akademik çalışmalarına devam etti. 2017 yılında “Doçent” unvanı alan Betül MEMİŞ ÖZGÜL 2021 yılından itibaren EOT Klinik Ankara bünyesinde hasta kabul etmeye başladı. Başlıca mesleki ilgi alanları "başlangıç çürüklerinde rezin infiltrasyon tedavisi, molar-insizör hipomineralizasyonlu dişlerin hassasiyetlerinin giderilmesi ve tedavileri, diş eksiklikleri, çocuklarda diş sıkma ve çocukların genel anestezi altında tedavi edilmeleri" olan doktorumuzun 50’nin üzerinde yurtiçi ve yurtdışı yayın ve bilimsel aktivitesi bulunmaktadır.

1971 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimlerini Ankara’da, liseyi İstanbul Kuleli Askerî Lisesi’nde tamamladı. 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Özellikle “implant üstü protezler, gülüş tasarımları, estetik bölgede protez planlamaları ve dijital diş hekimliği” konularıyla ilgilenen Dr. Hakan YAŞAR, 1997 yılından bu yana mesleğini özel kliniğinde sürdürmektedir.

1984 yılında Ankara'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimlerini Ankara’da tamamladı. 2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun oldu. 2015 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nda doktora eğitimini tamamladı. İlgi alanları “estetik diş hekimliği, dijital diş hekimliği ve gülüş tasarımı uygulamaları, minimal invaziv diş hekimliği, koruyucu diş hekimliği (rezin infiltrasyon tedavisi), diş beyazlatma, bruksizm (diş gıcırdatma), kompozit ve seramik laminate restorasyonlar, SMART protokolü ile güvenli amalgam dolgu sökümü” olan Uzm. Dr. Sıdıka Aynur HORUZTEPE, 2015 yılından bu yana EOT Klinik Ankara bünyesinde “Restoratif Diş Tedavisi / Estetik Diş Tedavisi Uzmanı” olarak mesleğini sürdürmektedir.

1958 yılında Ankara'da doğdu. 1982 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun oldu. 1986 yılında Ortodonti Anabilim Dalı'nda doktorasını tamamlayarak, 1990 yılında “Doçent" ve 2002 yılında "Profesör" unvanlarını aldı. Prof. Dr. Ali Sermet Gültan, akademik başarılarının yanı sıra mesleğiyle ilgili birçok kuruluşta idari görevlerde de bulunmuştur. Prof. Dr. Ali Sermet GÜLTAN, 2013 yılından bu yana “EOT Klinik Ankara” bünyesinde “ortodontik diş tedavileri ve şeffaf plak uygulamaları” alanında mesleğini sürdürmektedir.

1980 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimlerini Kocaeli’de tamamladı. 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. 2010 yılında aynı üniversitede Periodontoloji Anabilim Dalı’nda doktora eğitimini tamamladı. 2013 yılında "Yardımcı Doçent", 2017 yılında "Doçent" unvanı aldı. Doç. Dr. Erhan DURSUN, özellikle "sistemik hastalık-periodontal hastalık ilişkisi, spor diş hekimliği, implantoloji, immediat implant yerleştirme ve yükleme protokolü, ileri sert ve yumuşak doku ogmentasyonu" konuları ile ilgilenmekte ve tıbbın KBB, plastik ve estetik cerrahi, endokrinoloji alanlarıyla interdisipliner çalışmalarına devam etmektedir. Avrupa Periodontoloji Federasyonu (EFP), Türk Periodontoloji Derneği ve ITI (International Team for Implantology) aktif üyesidir. Uluslararası tıp ve diş hekimliği dergilerinde yayınlanmış çok sayıda araştırma makalesi bulunmakta ve halen birçok ulusal-uluslararası konferansta davetli konuşmacı olarak yer almaktadır. İstanbul Beykent Üniversitesi’nde profesör kadrosunda akademik çalışmalarına devam etmektedir