Şeffaf Plak Fiyatları Ankara

Şeffaf Plak Ankara

Şeffaf Plak Fiyatları Ankara

Eot Klinik Ankara  şeffaf plak tedavisi, plakların kullanımı, şeffaf plak markaları, şeffaf plak 2021 fiyatları ve tedavi süresi ile ilgili bilgilendirmesidir. Şeffaf plaklar ile telsiz ortodonti tedavisini uygulayan Eot Klinik Ankara  Mahall Kule Ofis kliniğinde hasta kabul etmektedir. Bilkent şehir hastanesine yakın olan diş kliniğine ulaşmak için sitemizin  iletişim bölümünden adresimize ulaşabilirsiniz.

Ortodonti tedavisinde kullanılan şeffaf plaklar dişlerdeki sıralanış bozukluklarının giderilmesi amacı ile uygulanan bir ortodonti tedavi yöntemidir. Dişlerden alınan ölçüye göre bilgisayarda 3D görüntüler işlenir. Diş hareketlerini sağlayacak plaklar 2 haftada bir değiştirilerek uygulanır. Bu sayede dişler adım adım hareket eder. Plaklar şeffaf oldukları için günlük hayatta pek fark edilmezler diyen

Şeffaf Plak ile Telsiz Ortodonti

Bu açıdan büyük avantaj sağlayan şeffaf plak tedavisi her geçen gün daha fazla kullanılmaktadır. Bu yöntem ile yapılan ortodonti tedavisinde hasta da tellere alışmak gibi zorlu bir süreç olmamaktadır. Sistemde metal veya seramik teller yoktur. Dudak ve yanak da yaralar oluşmaz.

Plakların kullanımı konforludur. Dişleri temizlemek için plakların çıkarılması sistemin en büyük avantajlarından bir tanesi diş yüzeyine braket adı verilen yapıştırılması diş yüzeyinin bozulmasına da neden olmaktadır. Diş teli kullanmak her ortamda mümkün olmamaktadır. Şeffaf plak tedavisi sayesinde gereken ortamlarda plağı çıkarmak mümkün olabilmektedir.

Şeffaf Plak Kullanımı

Dişler üzerine takılan tellerin kullanılmasından daha kolay bir kullanımı vardır. Hastalar diş teli tedavisinin bitiminde şeffaf plak ile pekiştirme tedavisine başladıklarında tel ile plak kullanımını çok objektif bir biçimde deneyimlemiş olurlar. Nerede ise hastaların tamamına yakını diş teli yerine şeffaf plak tercih ettiklerini belirtirler.

Yaklaşık iki haftada bir değiştirilen plaklar sayesinde dişler basamak basamak yer değiştirir ve istenilen konumu alır.

Şeffaf Plak Fiyatları

Şeffaf plak tedavisi, diğer ortodonti tedavilerinde özellikle estetik açıdan farklı olmasına rağmen fiyatları benzerdir.

Kliniğimiz aralıklarla şeffaf diş plakları fiyatlarında kampanyalar düzenlemektedir.

Mevcut fiyatları öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Şeffaf Plak Öncesi Sonrası

Dişlerin durumuna göre şeffaf plakla yapılan tedavi 6 ay ile 20 ay arası tamamlanır. Şeffaf plak tedavisi sonrasında dişlerin eski pozisyonuna dönmemesi için pekiştirme uygulaması gerekir. Bütün ortodonti tedavilerinde uygulanan pekiştirme tedavisi iki biçimde yapılmaktadır.

Birinci yöntem dişlerin dil tarafına yapıştırılan ince bir tel şeklindedir. Bu en az iki yıl süreyle yapışık kalması gereken bir sabitleyecektir. Diğer bir yöntem de bitim pozisyonundaki dişlerin sıralanışını muhafaza edecek olan şeffaf plaklardır. Bu plaklar ilk yıl gece gündüz ikinci yıl geceleri takılması gereken plaklardır.

Şeffaf plak takan hastalar tedavi öncesinde diş temizliklerini daha zor yaptıklarını ve estetik görünüme sahip olamadıklarını ancak şeffaf plak sonrasında hem daha estetik bir dış görünümüne sahip olduklarını ve işlerini daha kolay temizlediklerini daha rahat gülümseye bildiklerini ifade etmektedir.

Şeffaf Plak Ücretleri

Şeffaf plak da telsiz ortodonti fiyatı tel takılarak yapılan ortodonti fiyatı ile nerede ise aynıdır. Hastaların tercihi şeffaf plaklardan yana olmaktadır. Çünkü özel günlerde ve yemek yerken plakları çıkarmak büyük avantaj sağlar. Düğün dernek mezuniyet doğum günü gibi özel günlerde şeffaf plakları çıkarmak mümkün olmaktadır. Fotoğraflarda şeffaf plaklar belli olmaz. Bu nedenle tercih edilen şeffaf plak ücretleri ödenen parayı hak ederler.

Şeffaf Plak Kullananlar

Eğri dişlerden kurtulmak için ortodonti tedavi yöntemlerinden birisi olan şeffaf plak tedavisini tercih eden hastalar bu yöntemin kendileri için büyük avantajlar sağladığını söylemektedir. Düğün nişan mezuniyet gibi özel günlerde plakları çıkararak fotoğraf çektirebilmek ve sosyal yaşantının içerisinde olabilmek büyük avantaj diyen şeffaf plak kullanıcıları dişlerinin istedikleri gibi düzeldiğini söylemekte.